Konie i joga w Bieszczadach

Tydzień w samym sercu Bieszczad. Naturalne jeździectwo, joga i góry. Rajd stacjonarny w Stajni Carpatica.

17-24 września 2023

Konie i joga w Bieszczadach

(cena obejmuje: 7 noclegów, pełne wyżywienie, 5 dni jazdy konnej, zajęcia z podstaw jeździectwa naturalnego, codziennie joga, dodatkowe atrakcje niespodzianki, wyjście na połoniny)

O wydarzeniu

Jest takie miejsce, w samym sercu Bieszczad, gdzie na malowniczym wzgórzu, wśród kwiatów i drzew, mieszkają Dobrzy Ludzie oraz ich szczęśliwe konie. Ludzie ci – Iza i Piotr – stworzyli dom, w którym Goście mogą ogrzać serca przyjazną atmosferą, a dusze nakarmić pięknem przyrody.

Sosnowy Dwór i Stajnia Carpatica, bo o nich mowa, to miejsce wyjątkowe. I to właśnie tam odbędzie się pierwszy wyjazd konny organizowany w ramach inicjatywy „Czyste Podróże”. Spędzimy równo tydzień w towarzystwie przychylnych nam osób, w przestrzeni, która jest piękna, bezpieczna i fascynująca.

Stajnia Carpatica słynie z organizacji doskonałych rajdów konnych oraz wysokich umiejętności trenerskich Piotra. Podczas naszego pobytu Piotr przybliży nam naturalne metody treningu koni oraz będzie naszym przewodnikiem po okolicy. Z poziomu końskiego siodła Bieszczady są absolutnie zachwycające! A wrześniowa przyroda to wrażenie potęguje.

Dodatkowo, każdego dnia będą odbywały się zajęcia z jogi i dziedzin pokrewnych – techniki oddechowe, relaksacje. Takie aktywności bardzo sprzyjają świadomemu, trzeźwemu życiu. Warto pobyć trochę ze swoim ciałem, wsłuchać się w siebie. No a nasze plecy i nogi po trudach wielogodzinnej jazdy konnej, też na tym ogromnie skorzystają. Zajęcia poprowadzi dla nas Daria Zaradkiewicz – doświadczona joginka, tancerka i wokalistka.

A co więcej? Piękne otoczenie przyrody i zwierząt, wyjście w góry, ogniska, rozmowy, niespodzianki. A to wszystko z gwarancją, że nikt nie będzie namawiał „na jednego” ani śpiewał „Hej Sokoły” o 4 nad ranem. Kameralna grupa to okazja do bliższego wzajemnego poznania osób, które mają takie same zainteresowania i też wybrały abstynencki wyjazd. Zapraszam! Będzie pięknie!

Honorata

Program

Dzień 1 – 17.09.2023

Przyjazd od godziny 16.00, zakwaterowanie, obiadokolacja

Dzień 2-7 – 18-23.09.2023

Realizacja programu pobytu

Dzień 8 – 24.09.2023

Śniadanie, wykwaterowanie z domu, pożegnanie

W programie

RAJD KONNY GWIAŹDZISTY

W planie pobytu zaplanowany jest trzydniowy rajd. Wspaniałe konie ze Stajni Carpatica zabiorą nas na 4-5h godzinne wyjazdy po okolicy. Rajd będzie miał charakter gwiaździsty, czyli na każdą noc będziemy wracali do naszego domku.

Zanim jednak wyruszymy na końskich grzbietach w Bieszczady, trochę się do tego przygotujemy poprzez naukę oraz ćwiczenia ciała 😊

Więcej o stajni i Piotrze na www.carpatica.pl

TRENING NATURALNEGO JEŹDZIECTWA

2 dni poświęcimy na naukę komunikacji z końmi oraz zaznajomimy się z naturalnymi metodami treningu koni. Zajęcia obejmują wykłady oraz ćwiczenia praktyczne w roundpenie

 

JOGA I RELAKSACJE

Zajęcia z jogi będą towarzyszyły nam każdego dnia. W program wplecione będą ćwiczenia mające na celu zwiększenie elastyczności i świadomość ciała. Wszystko po to, aby poczuć się lepiej oraz docelowo ułatwić harmonię z koniem.
Będziemy się zatem regularnie rozciągać i relaksować, a wszystko pod miłym i czujnym okiem Darii Zaradkiewicz, naszej trenerki jogi, osoby o wielu talentach.
Więcej o Darii na www.dariazaradkiewicz.com

WYJŚCIE W GÓRY

Stajnia Carpatica położona jest w samym sercu Bieszczad wysokich, w programie nie może zatem zabraknąć wyjścia na połoniny. Znajdziemy na to czas, a zakres i długość wędrówki ustalimy w zależności od możliwości i preferencji Gości. Wrzesień to piękny czas w Bieszczadach, a po letnich turystach nie ma śladu. Możemy wybrać się grupą lub jeśli wolisz – pójdziesz indywidualnie. Tak, jak lubisz smakować góry najbardziej.

TRENING JEŹDZECKI W STYLU WEST

W Stajni Carpatica wszystkie konie pracują w rzędzie w stylu westernowym. Zanim wyruszymy na rajd, Piotr nauczy nas odpowiedniego obrzadku oraz udzieli każdemu wskazówek dosiadowych na indywidualnych sesjach treningowych.

POSIŁKI I NOCLEGI W SOSNOWYM DWORZE

Podczas pobytu będziemy mieszkali w samodzielnym drewnianym domu przynależącym do kompleksu Sosnowego Dworu. W samym dworze zaś, będziemy jedli posiłki, które przygotuje dla nas niezastąpiona Iza, żona Piotra. Wspaniała Gospodyni, której kuchnia zachwyciła samego Makłowicza!
Więcej o miejscu na www.sosnowydwor.pl

NIESPODZIANKI

W programie pobytu znajdzie się jeszcze kilka atrakcji, ale niech pozostaną niespodzianką 😊

Warunki

Koszt: 3550zł – zaliczka 1000zł płatna podczas rezerwacji, reszta minimum 10 dni przed wyjazdem.

W cenie wyjazdu: 7 noclegów, śniadania i obiadokolacje do syta + suchy prowiant na lunch, 3 dni rajdu gwieździstego 4h dziennie po okolicy, 2 dni zajęć konnych (w tym trening dosiadowy i zajęcia z naturalnych metod w treningu koni), codzienne zajęcia z jogi i relaksacji, opieka przodownika górskiej turystyki jeździeckiej, ubezpieczenie. Dodatkowo atrakcje niespodzianki.

Dodatkowe koszty: Dojazd samochodem (bezpłatny parking w sąsiedztwie stajni) lub komunikacją publiczną do Wetliny; wydatki własne (dodatkowe przekąski, pamiątki)

Umiejętności jeździeckie: Nie są wymagane, planowany jest podział na grupy w zależności od stopnia zaawansowania.

Umiejętności jogowe: Nie są wymagane

Noclegi i wyżywienie: Do naszej wyłącznej dyspozycji będzie piękny, drewniany dom z 4 sypialniami i częścią wspólną. W domu znajdują się 4 sypialnie oraz część wspólna. Pokoje 2 osobowe: 6 łóżek pojedynczych i 1 podwójne. Dom położony jest bezpośrednio przy stajni, w kompleksie Sosnowego Dworu – pięknej posiadłości prowadzonej przez Izę i Piotra Tuniewiczów.
Posiłki będziemy jedli w Sosnowym Dworze. Iza przygotuje dla nas pożywne śniadania oraz pyszne obiadokolacje – jej kuchnia jest słynna na całe Bieszczady. Dodatkowo podczas śniadania będziemy przygotowywali sobie pakiety prowiantu na dany dzień. Pierwszy dzień pobytu zaczynamy kolacją, ostatni dzień kończymy śniadaniem. Prosimy o informację (min. 1 tydzień przed przyjazdem), jeśli ktoś preferuje kuchnię wegetariańską.

Deklaracja abstynencji: Główną ideą programu Czystych Podróży jest zapewnienie bezpiecznego otoczenia bez używek. Podczas całego pobytu Uczestnicy zobowiązują się do całkowitego zakazu spożywania alkoholu oraz substancji psychoaktywnych. Palenie tytoniu nie jest zakazane, ale zachęcamy do jego unikania bądź przynajmniej zapewnienia, że nie będzie on wyczuwalny dla innych Uczestników. Czyli mówiąc krótko – na papierosa odchodzimy daleko i dbamy o to, aby nie zionąć innym nikotynowym oddechem. Złamanie abstynencji skutkuje natychmiastowym usunięciem z programu pobytu, bez prawa zwrotu opłaty. Prosimy o bardzo poważne potraktowanie tej deklaracji.

Co należy zabrać?
Cały czas pobytu spędzimy stacjonarnie w Sosnowym Dworze, nie ma więc potrzeby zabierać śpiworów. Ze względu na planowane aktywności zalecamy zabrać:

• spray na kleszcze i komary
• sprzęt jeździecki (kask, sztyblety, rękawiczki itp.)
• płaszcz przeciwdeszczowy
• swobodny strój do ćwiczeń i relaksacji
• buty do wyjścia w góry
• krem przeciwsłoneczny
• nakrycie głowy chroniące od słońca
• manierka / butelka na wodę wielorazowego użytku
• opcjonalnie: sakwy, troki do przymocowania płaszcza przeciwdeszczowego do siodła
• dowód osobisty
• gotówka
• sprzęt elektroniczny, np. aparat fotograficzny
• latarka, najlepiej czołówka

Prowadzący

Honorata Wąsowicz

organizacja, wsparcie w sprawach wszelakich

Piotr Tuniewicz

przewodnik górskiej turystyki jeździeckiej, wykłady i zajęcia z naturalnego jeździectwa, treningi dosiadowe

Daria Zaradkiewicz

joga, relaksacje

Zarezerwuj pobyt

Aby zapisać się na wydarzenie:

Konie i joga w Bieszczadach

wyślij rezerwację za pośrednictwem poniższego formularza. Skontaktujemy się z Tobą.
Możesz też po prostu zadzwonić do Honoraty na nr 511 562 382 i porozmawiać o wydarzeniu osobiście.

Zapisz się!