Czyste Emocje

Warsztaty regulacji emocji. Taniec, konie i joga na Mazurach

29.05 – 2.06. 2024

Czyste Emocje

(cena obejmuje: 4 noclegi w pokojach 2 osobowych, pełne wyżywienie, 3 dni warsztatów z tańcem, 3 dni warsztatów z końmi, codzienna joga, koncert niespodzianka, ubezpieczenie NNW.)

O wydarzeniu

Jak wiele czasu poświęcasz sobie i swoim emocjom każdego dnia? Jak często zatrzymujesz się i słuchasz tego, co w Tobie żywe, wrażliwe, potrzebujące? Kiedy ostatnio pozwolił_ś sobie na złość, zachwyt czy smutek?  „Czyste Podróże” mają zaszczyt zaprosić Cię na wyjątkowe 5 dni na Mazurach. „Czyste Emocje” to niezwykłe warsztaty regulacji emocji, w których będziemy czerpać ze wspierającej siły tańca, koni oraz jogi. To połączenie ma niesamowitą moc! 

„Czyste Emocje”  pozwolą Ci na kilka dni odciąć się od codziennego zgiełku i odnaleźć wewnętrzny spokój. Program został stworzony przez trójkę niesamowitych prowadzących: Agatę, Tomasza i Bartosza, którzy połączą swoje talenty i wiedzę, aby przeprowadzić Was przez niesamowitą podróż przez emocje, w głąb siebie. Na warsztatach połączycie praktykę mindfulness z aktywnością fizyczną oraz skorzystacie z uwalniającej aury koni, a wszystko to w otoczeniu pięknej, mazurskiej przyrody. Jeśli chcesz się z nami wybrać w podróż uwalniającą emocje, samoakceptację i odkrywanie w sobie nowych przestrzeni – ten wyjazd jest dla Ciebie.

„Czyste Podróże” to nie tylko wspaniała okazja do głębokiego doświadczenia siebie. To również szansa na poznanie innych fascynujących osób, które podobnie jak Ty wybrały trzeźwe podróże, pełne świadomości, autentycznych doświadczeń i prawdziwej radości z odkrywania świata i siebie. Zapraszamy Cię do przeżycia z nami tej niezapomnianej przygody!

Honorata

Program

Dzień 1 – środa, 29.05.2024

Przyjazd od godziny 16.00, zakwaterowanie, obiadokolacja, Krąg Zapoznawczy

Dzień 2-4 – czwartek, piątek, sobota

7.15 – joga
8.30 – śniadanie
10.00-12.00 – warsztaty mindfulness z końmi
13.30 – lunch
15.30-18.00 – warsztaty świadomego tańca i regulacji emocji w ruchu
19.00 – kolacja
20.00 – relaksacje

Dzień 5 – niedziela, 02.06.2024

joga, śniadanie, pożegnanie z końmi, wykwaterowanie z domu

W programie

PORUSZENIA – WARSZTATY TAŃCA

PORUSZENIA to praktyka świadomego tańca, służąca odreagowaniu stresu oraz regulacji emocji, na które składają się: rozpoznanie, poczucie, nazwanie (jeśli jest to możliwe na dany moment) i przeżycie emocji, uczuć. Czerpiemy z dwóch bardzo starych i potężnych narzędzi zmiany czyli tańca i muzyki, w nawiązaniu do historii i ich tła społeczno-kulturowego. Praktyka bazuje na choreoterapii, muzykoterapii aktywnej, rozwojowym aspekcie terapii tańcem i ruchem oraz analizie ruchu w podejściu Laban Bartenieff Movement System.  

Przez 3 kolejne dni Tomek Kudłacz poprowadzi Was przez świat emocji, ruchu i kontaktu z własnym ciałem. Trzydniowy program to piękna podróż w głąb siebie, która oczyszcza, wzmacnia i pozwala nazwać to, co może trochę niedostępne i nieodkryte na co dzień.

 

WARSZTATY MINDFULNESS Z KOŃMI

Na spotkanie z końmi wybierzemy się do okolicznej „stajni” Rajkonik.  Agata zaprosi Was do doświadczenia, w którym odkryjecie na nowo samych siebie w świeżym, bezstronnym kontekście, podczas bezpośrednich spotkań ze stadem 12 wspaniałych koni. 

Fundamentem tego spotkania jest działanie w nieoceniającym i wolnym od statusów środowisku edukacyjnym – natury i koni. Będziecie odkrywać rolę emocji w Waszym świecie, zarówno tym zewnętrznym jak i wewnętrznym, obserwować sposoby komunikacji pozawerbalnej w końskiej społeczności oraz doświadczać jej w kontakcie z grupą – koni oraz innych uczestników. Skupimy się na eksperymentowaniu z przestrzenią i ruchem, omawiając nasze odkrycia i dzieląc się spostrzeżeniami i refleksjami.

Nie musisz mieć żadnego wcześniejszego doświadczenia z końmi. Będziemy wśród koni przebywać i próbować nawiązać z nimi kontakt zupełnie inny niż relacja jeździec – koń. To wspaniałe istoty, a Agata uchyli drzwi do ich świata. To doświadczenie zaskoczy wiele osób

 

 

JOGA I RELAKSACJE

Każdy poranek rozpoczniemy praktyką jogi. Na maty zaprosi nas Bartosz Niedziela. To będą łagodne praktyki, których celem jest dobre rozpoczęcie dnia i świadomy kontakt ze sobą i swoim ciałem.

Na zajęciach możesz spodziewać się atmosfery uważnego słuchania, autentyczności i bezpieczeństwa, przypominającej że joga jest dla ludzi, nie ludzie dla jogi.

Jeśli pogoda pozwoli, będziemy także praktykować w ogrodzie i nad jeziorem.

W jeden z wieczorów Bartek zaprosi Was także na relaksacyjną kąpiel w dźwiękach

UROK MAZUR

Warsztaty „Czyste Emocje” odbywają się na Mazurach. Przez cały czas pobytu będziesz obcować z tutajszą przyrodą i urokami krainy tysiąca jezior. Już pięć minut spacerem od miejsca naszych warsztatów znajduje się malownicze jezioro z przytulnym pomostem, idealnym na poranne medytacje czy wieczorne obserwacje gwiaździstego nieba. Ta spokojna okolica, otoczona łąkami i lasami, jest prawdziwym rajem dla tych, którzy pragną uciec od zgiełku miasta i poświęcić czas na odpoczynek wśród natury. Niezaludnione tereny zapewniają ciszę i przestrzeń niezbędną do głębokiej regeneracji i kontemplacji, a bliskość natury umożliwia bezpośredni kontakt z dziką fauną i florą. Zapraszamy do miejsca, gdzie każdy spacer staje się drogą do wewnętrznego spokoju i harmonii.

Warunki

Koszt: 2480zł – zaliczka 1000zł płatna podczas rezerwacji, reszta minimum 10 dni przed wyjazdem.

W cenie wyjazdu: 4 noclegi w pokojach 2 osobowych w „Domu z Charyzmą”, pełne wyżywienie, 3 dni warsztatów z tańcem, 3 dni warsztatów z końmi, codzienna joga, koncert relaksacyjny, ubezpieczenie NNW.

Dodatkowe koszty: Dojazd samochodem (bezpłatny parking ) lub komunikacją publiczną do Giżycka; wydatki własne (dodatkowe przekąski, pamiątki)

Umiejętności jeździeckie: Nie są wymagane, nie będziemy wsiadać na konie.

Umiejętności jogowe: Nie są wymagane

Noclegi i wyżywienie: Zakwaterowanie w „Domu z Charyzmą” w pokojach dwuosobowych. Na terenie domu są 3 łazienki z prysznicem i wanną. Zapewniamy ręczniki i pościel. Posiłki będą przygotowywane i spożywane w domu. Śniadania i kolacje w postaci bufetu, do wyboru kuchnia tradycyjna, wegetariańska i wegańska. Obiady w postaci cateringu wegańskiego. Pierwszy dzień pobytu zaczynamy kolacją, ostatni dzień kończymy śniadaniem. 

Deklaracja abstynencji: Główną ideą programu Czystych Podróży jest zapewnienie bezpiecznego otoczenia bez używek. Podczas całego pobytu Uczestnicy zobowiązują się do całkowitego zakazu spożywania alkoholu oraz substancji psychoaktywnych. Palenie tytoniu nie jest zakazane, ale zachęcamy do jego unikania bądź przynajmniej zapewnienia, że nie będzie on wyczuwalny dla innych Uczestników. Czyli mówiąc krótko – na papierosa odchodzimy daleko i dbamy o to, aby nie zionąć innym nikotynowym oddechem. Złamanie abstynencji skutkuje natychmiastowym usunięciem z programu pobytu, bez prawa zwrotu opłaty. Prosimy o bardzo poważne potraktowanie tej deklaracji.

Co należy zabrać?
Mazury w maju i czerwcu to miejsce z dość zmienną pogodą. Średnia temperatura wynosi od 15 do 25 stopni Celsjusza, ale można oczekiwać zarówno wyjątkowo ciepłych, jak i chłodniejszych dni. Maj to generalnie miesiąc z najmniejszą ilością opadów, jednak deszcz nie jest rzadkością. Ze względu na planowane aktywności zalecamy zabrać: 

• spray na kleszcze i komary
• kurtka przeciwdeszczowa
• swobodny strój do tańca, jogi i relaksacji
• buty do wyjścia na łąki
• krem przeciwsłoneczny
• nakrycie głowy chroniące od słońca
• manierka / butelka na wodę wielorazowego użytku
• mata i akcesoria do jogi
• dowód osobisty
• gotówka
• sprzęt elektroniczny, np. aparat fotograficzny
• strój kąpielowy

Prowadzący

Tomasz Kudłacz

Warsztaty świadomego tańca i regulacji emocji "Poruszenia"

Agata Żebrowska

Warsztaty mindfulness, facylitatorka relacji koń-człowiek

Bartosz Niedziela

joga, relaksacje, koncert relaksacyjny

Zarezerwuj pobyt

Aby zapisać się na wydarzenie:

Czyste Emocje

wyślij rezerwację za pośrednictwem poniższego formularza. Skontaktujemy się z Tobą.
Możesz też po prostu zadzwonić do Honoraty na nr 511 562 382 i porozmawiać o wydarzeniu osobiście.

Zapisz się!